Partnerstwo SYLOS i Dell Technologies

Produkcja i przemysł musi wprowadzić swoje procesy na najwyższy bieg

Nowa normalność

Świat bardzo się zmienił w ciągu ostatnich kilku dekad, a jeszcze bardziej w ciągu ostatnich dwóch lat. Pandemia wymusił na sektorze przemysłowym zrewidowanie swojego podejścia do procesów

i biznesu. W wielu organizacjach wzrosła potrzeba cyfrowej transformacji, która umożliwiłaby sprawne funkcjonowanie w dobie ciągłych problemów z czynnikiem ludzkim

Według ostatniego badania McKinsey Global Survey przeprowadzonego wśród kadry kierowniczej, bezprecedensowe wydarzenia z 2020 roku „przyspieszyły cyfryzację procesów biznesowych i operacji wewnętrznych o trzy do czterech lat”. Jednocześnie respondenci trzykrotnie częściej stwierdzili, że co najmniej 80% ich interakcji z klientami ma charakter cyfrowy. To oznacza, że organizacje w każdej branży próbują nadążać za szybko pojawiającymi się technologiami, zmieniającymi się wymaganiami rynku i zmieniającą się globalną rzeczywistością.

W takich realiach transformacja cyfrowa działu IT/OT , produkcji, czy logistyki jest absolutną koniecznością.

Jak pokazały ostatnie dwa lata rok, jedyną rzeczą, na którą można liczyć, jest zwinność przedsiębiorstw do wdrożenia szybkich zmian. W tym automatyzacja i usprawnienie procesów. Technologie, oczekiwania klientów, wymagania biznesowe i realia rynkowe mogą zmienić się w jednej chwili. Fabryka, czy przedsiębiorstwo obecnie musi by stale gotowe, aby nadążyć za zmianami.

Kluczem jest cyfryzacja procesów biznesowo-produkcyjnych

Często zdarza się, że w przedsiębiorstwach produkcyjnych działa kilka różnych systemów głównych, takich jak: ERP, MES, czy system do obsługi HR. Pracują one w swoistym, wspólnym eko- systemie, stanowiącym fundament cyfrowej wymiany danych między poszczególnymi departamentami firmy.

Jednak, kiedy spojrzymy głębiej, wokół tego centralnego systemu działa całe mnóstwo procesów, które są krytyczne i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa, ale są rozproszone, często prowadzone „ręcznie”, bez wymiany danych między sobą i głównymi systemami.

Awaria takiego drobnego procesu, często ma wpływ na sporą część przepływu produkcji, a co za tym idzie może generować realne straty finansowe dla przedsiębiorstwa. Dlatego jedną z idei INDUSTRY 4.0 jest jak najgłębsza cyfryzacja, obejmująca również niezagospodarowane cyfrowo procesy biznesowo-produkcyjne.

Rozwiązaniem jest platforma SYLOS

To rozwiązanie software’owe, które pozwala centralizować i spajać w jednym miejscu różne procesy, które zarządzają produkcją. Dzięki takiemu podejściu wszystko jest ujednolicone i może być zintegrowane z systemami centralnymi. Przykładowe procesy, które uspójniamy w ramach SYLOS, to:

  • Zarządzanie podwórkiem, czyli obsługa procesów YMS/TMS
  • Zarządzanie procesami produkcji
  • Zarządzanie procesami kontroli jakości
  • Zarządzanie procesami logistycznymi
  • Zarządzanie procesami Security
  • Zarządzanie procesem znakowania elementów i generowania wydruków.
  • Zarządzanie procesami informacyjnymi i szkoleniowymi
  • Zarządzanie IoT

SYLOS pozwala centralizować i automatyzować rozproszone procesy, konieczne do zarządzania produkcją i logistyką. Nasz system umieszcza dane w centrum zarządzania, integrując je z centralnym eko- systemem.

Biznes wymaga dzisiaj, aby dział IT funkcjonował w organizacji jako motor innowacji

Ma realizować potrzebę szybkiego dostarczania zasobów i elastycznego reagowania na zmieniające się wymagania bez nadmiernego obciążania obecnego personelu i budżetów. Jednak działy IT, nawet jeśli starają się pozyskać infrastrukturę i umiejętności wymagane do nadążania za najnowszymi technologiami, często mają trudności z obsługą starszej infrastruktury i aplikacji.

Pojawiające się wciąż się nowe technologie nadwyrężają możliwości systemów starego typu.

Przedsiębiorstwa potrzebują obecnie adaptowalnych systemów, które będą w stanie wesprzeć organizację w procesach automatyzacji i scalania rozproszonych systemów.

Mając adaptowalny, skalowalny system jako motor innowacji i fundament IT, można być gotowy do prowadzenia działalności z pełną prędkością i zwinnością – bez względu na przeszkody.

Transformacja cyfrowa nie jest opcjonalna i nie zawsze jest prosta

W SYLOS wierzymy, że najlepszym rozwiązaniem jest przekształcenie IT/OT w motor innowacji napędzany przez serwery Dell EMC PowerEdge. Najnowsza generacja serwerów zwiększy Twoją sprawność biznesową, dzięki możliwości obsługi transformacyjnych obciążeń, takich jak bazy danych i analityka, wirtualizacja, pamięć masowa definiowana programowo, infrastruktura wirtualnego pulpitu (VDI), konteneryzacja, HPC, AI i ML.

Dell Technologies pomaga w budowaniu przewagi konkurencyjnej poprzez integrację tych technologii w celu tworzenia spójnych doświadczeń z klientami i w całej organizacji, tak aby zwiększyć rentowność i przyspieszyć innowacje.

Rozwiązania Dell EMC PowerEdge zapewniają adaptacyjne przetwarzanie danych dzięki specjalnie skonstruowanym systemom i oprogramowaniu zoptymalizowanym pod kątem najnowszych osiągnięć technologicznych w zakresie procesorów, pamięci, sieci, pamięci masowej i akceleracji. Dzięki szerokiej gamie innowacji spełniających unikalne potrzeby biznesowe, nie musisz już stosować jednego, uniwersalnego podejścia do infrastruktury.

INDUSTRY 4.0: Musisz być liderem w technologii

Dell EMC PowerEdge to motor napędzający innowację w portfolio produktów Dell Technologies. Serwery PowerEdge tworzą sprawną, niezawodną i gotową na przyszłość infrastrukturę serwerową z szeregiem innowacji, które zwiększają wydajność firm produkcyjnych i przedsiębiorstw.

Przykładowo, infrastruktura hiperkonwergentna Dell EMC VxRail (doskonała platforma dla przedsiębiorstw produkcyjnych) jest zasilana przez serwery Dell EMC PowerEdge i oprogramowanie systemowe VxRail. Jest wyposażona w technologię nowej generacji, która zabezpiecza infrastrukturę na przyszłość i umożliwia głęboką integrację z ekosystemami VMware®.Dodatkowo, zaawansowana integracja i automatyzacja hybrydowej chmury VMware upraszcza wdrożenie bezpiecznej infrastruktury chmury VxRail.

Innym przykładem są rozwiązania Dell EMC dla Microsoft Azure Stack obejmujące szeroki zakres konfiguracji infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI). Bazują one na serwerach Dell EMC PowerEdge skonfigurowanych przy użyciu certyfikowanych komponentów.

Dell EMC PowerEdge to odpowiedź na szybko zmieniające się środowisko

Linia serwerów Dell EMC PowerEdge XR zapewnia wytrzymałe rozwiązania dla każdej lokalizacji i operacji dzięki akceleracji obciążeń i szybszej pamięci, które zostały specjalnie zaprojektowane do pracy w ograniczonej przestrzeni, w trudnych i wymagających środowiskach brzegowych. Jeszcze w tym roku planowane są premiery nowych modeli serwerów XR.

Już wkrótce na rynku pojawi się również linia serwerów Dell EMC PowerEdge xs, w tym Dell EMC PowerEdge R750xs i R650xs, która zapewni konfiguracje umożliwiające ekstremalną skalowalność dla wirtualizacji i chmury oraz obciążeń związanych z przetwarzaniem danych AI.

Partnerstwo SYLOS i Dell Technologies to skalowanie i ewolucja Państwa biznesu

Realizacja dzisiejszych wyzwań ma kluczowe znaczenie, jednak szybkie tempo zmian oznacza, że musimy być gotowi na ciągłą zmianę. Serwery Dell EMC PowerEdge zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić organizacjom dodawanie nowych technologii bez żadnych przeszkód.

Cyfrowa transformacja przemysłu to nie tylko nowoczesny dział IT i super nowoczesny sprzęt.

U podstaw cyfrowej transformacji leży elementarne zrozumienie własnego biznesu i tego jak cyfryzacja może na niego wpłynąć. Głęboka digitalizacji (również najmniejszych procesów biznesowych), oznacza zwiększenie kontroli, wydajności i bezpieczeństwa biznesu i produkcji. To prosta droga do osiągnięcia jeszcze pełniejszej stabilności funkcjonowania przedsiębiorstwa, nawet w dobie pandemicznej zawieruchy.

Wierzymy, że rozwiązania SYLOS i Dell Technologies pomogą ten cel zrealizować.

Chcesz wiedzieć więcej o rozwiązaniach SYLOS
Zostaw swoje dane za pomocą formularza, a my skontaktujemy się z Tobą

Administratorem Twoich danych jest Plum Software Kasprzycki, Pytlak Spółka Jawna z siedzibą przy ul. Biskupa Chrystiana 1, 14-260 Lubawa. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Państwa pytanie/zgłoszenie. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie uniemożliwi odpowiedzi na zadane pytanie/zgłoszenie. Prosimy o zapoznanie się z treścią zamieszczoną pod poniższym linkiem.